DANE

KRS: 0000759988

 

NIP: 5170396028


REGON: 38194805700000

 

KONTO: 98114020040000390278282719

KONTAKT

ul. Okulickiego 2
36-060 Głogów Małopolski     
           

 

 

 tel. 660 197 119

 

 generaacja@gmail.com

 

 

Symbol telefonu AAC i AT
symbol maila napisz do fundacji

Logo fundacji na rzecz AAC komunikacji wspomagającej i alternatywnej

Przycisk

Przycisk

Przycisk

WSPARCIE W ZAKUPIE NARZĘDZI TECHNOLOGII WSPOMAGAJĄCEJ (AT)


"Bez dostępu do AAC i AT nawet Stephan Hawking byłby zdiagnozowany
jako głęboko niepełnosprawny intelektualnie.”

Lama Nachman, autorka oprogramowania dla Stephana Hawkinga

 

W Polsce nie ma stałego programu finansowania narzędzi AT, a istniejące obecnie rozwiązania w zakresie refundacji są zdecydowanie  niewystarczające.
Ciężar ich zakupu w głównej mierze spoczywa na rodzinach a koszt tego typu urządzeń waha się od 400 zł nawet do 30 tysięcy złotych. Kwoty te niejednokrotnie znacznie przekraczają możliwości przeciętnej rodziny.

 

Pozyskane fundusze przeznaczymy na zakup urządzeń, które zostaną następnie przekazane konkretnym użytkownikom na podstawie przeprowadzonej wcześniej diagnozy. Sami użytkownicy i ich otoczenie mogą również liczyć na wsparcie naszych przedstawicieli w zakresie maksymalnie efektywnego wykorzystania narzędzi AT w codziennym życiu.

PUNKT KONSULTACYJNY


"Gdy inni cię słyszą, życie ma większy sens”
Marcel, użytkownik AAC

 

 

Usługami punktu konsultacyjnego chcemy objąć jak najszerszą grupę osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi (CNN) ich rodzin, opiekunów i terapeutów.

 

Świadczenie wysokiej jakości usług w oparciu o model środowiskowy w ramach działalności punktu wiąże się z kosztami pracy specjalistów (logopedów, pedagogów specjalnych, fizjoterapeutów itd.), ich dojazdu do klienta oraz ceną wykonania konkretnych pomocy czy dostosowań.

W końcu komunikacja to nie przywilej, to podstawowe prawo człowieka.

POZYSKIWANIE FUNDUSZY

WYPOŻYCZALNIA NARZĘDZI TECHNOLOGII WSPOMAGAJĄCEJ (AT)

 

"Technologia nigdy nie zastąpi nauczyciela.
Ale technologia w rękach dobrego nauczyciela może odmienić życie"

 


Decyzja o zakupie konkretnego narzędzia AT powinna być poprzedzona szansą wypróbowania dostępnych na rynku opcji i wyboru najbardziej odpowiedniej. Odpowiedzią na tą potrzebę byłaby działająca przy punkcie konsultacyjnym Wypożyczalnia Narzędzi Technologii Wspomagającej.

 

Niestety jej stworzenie  to inwestycja wymagająca dużych nakładów finansowych (koszt urządzeń AT waha się od 400 zł do 30 tysięcy zł).

PORTAL INTERNETOWY- BAZA WIEDZY

 

W Polsce zbyt mało osób wie możliwościach realnej poprawy jakości życia, jakie stwarza AAC i AT. Celem Fundacji jest rozpowszechnianie wiedzy oraz poprawa dostępności do profesjonalnej terapii. 

 

Jednym z naszych projektów jest stworzenie portalu internetowego- cyfrowej bazy wiedzy oraz platformy e- learningowej z filmami instruktażowymi, webinariami
i szkoleniami online. Do współpracy przy tym projekcie udało nam się zaprosić najwybitniejszych specjalistów z Polski oraz Chorwacji i USA.